Život na Slovensku očami Slováka

Autor: Ján Blanský | 6.5.2014 o 20:58 | (upravené 7.5.2014 o 15:17) Karma článku: 5,25 | Prečítané:  474x

Táto téma je donekonečna omieľanou záležitosťou a obľúbenou témou na otvorenie ľútostivých večierkov, kde sa všetci spoločne zťažujú ako sa majú strašne zle a čo by bolo keby bolo keby.

Osobne si myslím, že problém ľudí na Slovensku je spôsobený ich spôsobom myslenia a postojom k životu. Určite je bezvýznamné vyhovárať sa na vládu, ekonomiku, druhých, pretože tak či onak to neprinesie pozitívny výsledok. To čo je dôležité, je, ako sa na vec pozeráme. Jednu a tú istú situáciu niekto berie pozitívne a problém mu prinesie zisk a iný sa na to pozerá negatívne, sťažuje sa a dostane sa do nepríjemnej situácie. Tak v čom je potom rozdiel?

Jeden prosperuje a druhý nie.

Kto za to môže ? Fico? Sused? Cigáni? Nie. KAŽDÝ si za to môže sám. Vyhovárať sa a zbavovať sa tým zodpovednosti je dôkaz emocionálnej nevyspelosti. Bohužiaľ touto chorobou trpia ľudia v akomkoľvek veku.Však je predsa ľahšie prísť nadávajúc domov a sadnúť si za elektronický znižovač príjmu na sto tisiíc eurový gauč (áno, aj o toľko € a viac sa každý kto tento zlozvyk praktizuje pripraví ročne). Nasleduje sypanie si smetí do hlavy a následná niekoľkonásobná kontrola týchto sračiek (koľko nôh odseklo komu pod vlakom, kto sa zabil na druhom konci sveta, kde vybuchla bomba a kde je zemetrasenie ... = veci, ktoré Vám a Vašej rodine zlepšia kvalitu života a zvýšia príjem) každú hodinu až do zaspania.

Na druhý deň potom prichádza rekapitulácia spoločne s kolegami v práci a pi.ovanie na celý svet a systém a tým samozrejme efektívne využitý čas.

Ak sa toto zdá niekomu tvrdé alebo nespravodlivé a pocítili ste pri tom, že sa vás to dotklo, tak vedzte, že ste počuli pravdu.

Začnite hovoriť o svojich záväzkoch a povinnostiach namiesto neustáleho dožadovania sa privilégií a presvedčenie, že Vám niekto stále niečo dlží. Nikto Vám nič nedlží, ale VY dlžíte sami sebe prevzanie zodpovednosti za svoj život do  svojich vlastných rúk, inak sa nikdy nič nezmení. Áno vieme, že to bude ťažké, bude to cesta plná nástrah a problémov, ale o cene za Váš život sa nezjednáva. Za život sa platí najvyššia cena ak je to potrebné a ak to máte v hlave v poriadku. Nenechajte rozhodovať o svojom živote niekoho iného. Nenechávajte kontrolu nad Vami niekomu cudziemu, pretože potom budete mať život plný neistoty, strachu, nevyspytateľnosti a nedostatku.

Konečne raz sa vzchopte a prestaňte sa len sťažovať a ukazovať prstom, ale žačnite konať. Teraz, Tu, s tým čo máte. Robte všetko najlepšie ako len viete. Myslite veľkoryso. Aktívne pracujte na zlepšení svojho života. Iná cesta nie je ... jedine smrť alebo sloboda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?