Buďte vďační za to čo máte, za lásku vo svojom živote

Autor: Ján Blanský | 21.5.2014 o 1:31 | (upravené 21.5.2014 o 15:53) Karma článku: 6,85 | Prečítané:  757x

Dnes som videl film terapia láskou. Je niečo po jednej hodine, ale cítim, že sa s ľuďmi musím podeliť o to čo som práve pochopil a pocítil.

Viem, že dnes nie je ľahká doba, ani život nie je ľahký. Ale práve v tom je tá krása. Bez prekážok by nebolo víťazstiev ani radostí.

Dnes som pochopil ako strašne  nefér sa ľudia správajú sami k sebe. Ako si veľa krát sami sebe kladú polená pod nohy a robia si život ťažším. Pritom máme každý z nás každý deň toľko príležitostí na poďakovanie a lásku. Dostali sme a máme toho toľko, že už tento samotný fakt je dôvod vstávať ráno s úsmevom a vďakou za to všetko a za ďalší nový deň plný príležitostí.

Uvedomil som si, že 90% problémov, ktoré si tak pripúšťame a obávame sa ich, sa nikdy nestane, a ani nie sú skutočné. Sú to naše predstavy a ilúzie. Obávame sa teda zbytočne a len si toho viac priťahujeme , plytváme energiou.

Je naša povinnosť voči nám samotným byť vďační za všetko čo máme, za rodinu, za lásku, dobré vzťahy, priateľov, všetky skvelé zážitky, ktoré sme prežili. Máme toho toľko za čo môžeme byť vďační. Každé ráno ďakujme za to, že máme to vzácne privilégium prežívať svoj unikátny nádherný život. Pretože je to to najfascinujúcejšie na svete.

Keď sa nabudúce pristihnete ako premýšľate nad problémami a nie práve príjemnými vecami, zamyslite sa, dostaňte myšlienky pod kontrolu a tvrdo ukážte tomu vnútornému hlasu kto je tu pánom.

Veď úprimne, aké je to smiešne a zbytočné venovať sa problémom , ktoré sa aj tak nikdy nestanú, alebo ich môžeme jednoducho vyriešiť, v porovnaní s tým aký je život úžasný, čo všetko máme a čo všetko na nás ešte čaká.

Užívajte si každú chvíľu vášho jedinečného života, pretože zmysel života je v jeho zmysluplnosti :)

Zdroj: www.janblansky.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?